Kontrolmatik’in sermaye tavanı yükseltildi

Kontrolmatik Teknoloji Güç ve Mühendislik, sermaye tavanını yükseltti. Şirketin kayıtlı sermaye tavanının 150 milyon TL’den 750 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan müracaat SPK tarafından onaylandı.

Kontrolmatik Teknoloji Güç ve Mühendislik A.Ş. tarafından yapılan 29.03.2022 tarihli açıklamada şöyle denildi:

28.03.2022 tarihinde yaptığımız KAP açıklamalarında; İdare Heyetimin 28.03.2022 tarihli kararıyla; Şirketin kayıtlı sermaye tavanının 750.000.000 TL’ye yükseltilmesine ve kayıtlı sermaye tavanı müsaadesi mühletinin 2022-2026 yılları için (5 yıl) müddetle uzatılmasına, Sermaye Piyasası Şurası’nın Kayıtlı Sermaye Sistemi Bildirisi (II-18.1) uyarınca kelam konusu değişikliklere ait temel kontratımızın “Sermaye ve Paylar” başlıklı 6.maddesinin işbu kararın (1) numaralı ekinde yer alan biçimde değiştirilmesine, Temel kontrat değişiklikleri için gerekli müsaadeleri almak üzere Sermaye Piyasası Heyeti ve Ticaret Bakanlığı’na müracaatta bulunulmasına, alınan müsaadeleri müteakiben kelam konusu değişikliğin şirketin Genel Konseyinin onayına sunulmasına ve gerekli sair süreçlerin tamamlanmasına karar verildiğini ve kelam konusu İdare Heyeti kararı kapsamında 29.03.2022 tarihinde Sermaye Piyasası Heyeti’ne müracaatta bulunulduğunu duyurmuşlardı.

Kontrolmatik Teknoloji Güç ve Mühendislik A.Ş. Kelam konusu müracaatın Sermaye Piyasası Konseyi tarafından 31.03.2022 tarihinde onaylandığını duyurdu.

Ayrıyeten şirket kâr hissesi dağılımıyla ilgili aşağıdaki bildirimi de geçtiğimiz günlerde yapmıştı.

Bu makale birinci olarak halkaarz.net üzerinde yayımlanmıştır

Previous Article

Borsa İstanbul günün birinci saatlerinde nasıl hareket ediyor?

Next Article

Çin konteynerleri, Alman limanlarında rekor kırdı

You might be interested in …