Kripto para analisti Will Clemente, “balina” olarak bilinen büyük yatırımcıların son aylarda şaşırtıcı bir oranda Bitcoin (BTC) satın aldığını belirtti.

Glassnode’dan gelen verilere atıfta bulunan Clemente, en az 1.000 BTC’ye sahip kişilerin, Mayıs ayında Bitcoin’de yaşanan düzeltmeden sadece iki ay sonra agresif bir şekilde BTC satın almaya başladıklarını açıkladı.

Clemente 263.000 Twitter takipçisine Bitcoin’in bireysel yatırımcılar veya 10 BTC’den az sahibi olan kuruluşlar tarafından da satın alındığını belirtti.

Önde gelen analist, güçlü eller BTC biriktirmeye devam ettikçe Bitcoin’in önümüzdeki ay yükselmeye devam edeceğine inandığının altını çizdi.

Balinalar ve bireysel yatırımcıların yanı sıra Santiment, belirli bir BTC yatırımcı grubunun da lider kripto paraya yatırım yapmaya başladığını söylüyor.

100 ila 10.000 BTC’ye sahip olan Bitcoin milyonerleri, 6-9 Eylül arasında 70.000 BTC sattı ve fiyat yüzde 14,7 düştü. Aynı balinalar son üç günde 60.000 BTC satın aldı ve fiyatı tekrar yüzde 5 artırdılar.

Bitcoin (BTC), bu haberin yazıldığı esnada 44.974 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale ilk olarak Kriptofoni üzerinde yayımlanmıştır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz