Kripto para kesiminde bugün öne çıkan haberler

Investing.com – Kripto para kesiminde günün öne çıkan gelişmeleri ortasından derlediğimiz haber özetimize göz atabilirsiniz. 

Siber korsanlar 2022 yılının birinci çeyreğinde  DeFi pazarından 1,22 milyarın üzerinde kripto varlık çaldı

Immunefi’ye nazaran, hackerlar, 2022’nin birinci çeyreğinde DeFi pazarından 1,22 milyar dolardan fazla kripto varlık çaldı. Sayı, 2021’in birinci çeyreğindeki 154 milyon dolara kıyasla yaklaşık sekiz katı daha fazla.

DeFi, 2021’in başından bu yana değerli ölçüde büyüdü ve bu durumda bilgisayar korsanları için alanın cazip hale gelmesine neden oldu. Daha çok zayıf güvenlik kontrollerine sahip projeler, makus niyetli bireylerin maksatları oluyor.

Almanya, Rus Hydra Darknet pazarını kapattı: 25 milyon dolarlık Bitcoin ele geçirildi

Almanya güvenlik güçleri, Bugün dünyanın en büyük yasadışı karanlık ağ pazarı olan Hydra’nın resmi olarak kaldırıldığını duyurdu.

Almanya Federal Kriminal Polis Dairesi, Bundeskriminalamt (BKA), basın açıklamasında, darknet piyasasından şu anda yaklaşık 23 milyon euro bedeline Bitcoin ele geçirildiğini bildirdi.

Ajans, Hydra’nın kapatılmasıyla ilgili olarak, Ağustos 2021’den bu yana ABD güvenlik güçleriyle ortaklaşa çalışan Siber Cürümlerle Uğraş Merkez Ofisi (ZIT) tarafından yürütülen kapsamlı bir soruşturma sonucunda gerçekleştiği bilgisi verildi.

Waves’in sabit kripto parası USDN %10 düştü

Waves ekosisteminin sabit kripto parası USDN çöküşleri ve sabitlenme problemleri Waves tokeninde önemli bedel kayıplarına yol açtı. Kurucu Ivanov ise Alameda Research’ü pazarı manipüle etmekle suçladı.

Bununla birlikte, protokolün sabit kripto varlık projesi USDN, 0,83 dolara düşerken son 24 saat içinde %15 kaybettikten sonra yine sabitlendi. Stabil kripto parayı destekleyen token olan WAVES ise %20’den fazla kıymet kaybı görerek daha fazla kaybetti.

Waves Protocol’ün kurucusu Sasha Ivanov, Alameda Research’ü fiyatı manipüle etmek ve açığa satış yapmakla suçladı. Ayrıyeten dolara sabitlenmiş tokenin borçlanma ve satış faaliyetini gösteren adresin SBF takviyeli kripto para ticaret firmasıyla temaslı olduğunu sav etti.

Bitcoin ödül yarılanması devrinin gelecek hafta ortasına gelinecek

Bitcoin ödül yarılanması, kripto varlığın fiyatında değerli bir artışa yol açması nedeniyle tüm kripto varlık sanayisi için uzun vakittir beklenen olaylardan biri. Lakin, son yarılanma ile bir sonraki yarılanma ortasındaki orta nokta, yani “yarılanma devri ortası” piyasa için pek optimist olmayabilir. 

Santiment dataları, Bitcoin pazarının şimdiye kadar gördüğü yarılanmalar ortasındaki değerli noktaları vurguladı. Grafiğe nazaran, her bir yarılanma olayı ilgili periyotta bir tepe gördükten sonra Bitcoin’in pahası bir sonraki yarıya kadar düşüş kaydetti.

Snoop Dogg Cardano‘ya katalizör oldu

Ethereum ağındaki NFT’lerle karşılaştırıldığında, Cardano NFT alanı daha kompakt ve birbirine bağlı, fiyatlar birkaç Ethereum koleksiyonunda görülen astronomik düzeylere ulaşmadı ve genel olarak satış hacimleri daha düşük seyrediyor.

NFT pazarıyla ilgili olarak geçmiş periyotlarda etkileyici isimlerin ve ünlülerin piyasada değerli roller oynadığı görüldü. Şu anda kıymetli bir NFT tabanlı koleksiyon sahibi olan ünlü rapçi Snoop Dogg’un, Cardano NFT projesi Clay Nation’ın, Baked Nation olarak isimlendirilen Clay Nation Metaverse’inde koleksiyon, müzik ve sanal yerleri içeren projesine ortak olacağı duyuruldu.

ETH balinaları 24 milyon doların üzerinde Sandbox (SAND) alımı gerçekleştirdi

ETH balinaları, son 24 saat içinde 24 milyon doların üzerinde Sandbox (SAND) tokeni satın aldı. Lakin, SAND’ın fiyatı neredeyse %3 düştü. Bu durum altcoin’de satış baskısının daha kuvvetli olduğunu gösterirken büyük yatırımcıların taban düzeylerden altcoin toplamaya devam ettikleri görülüyor.

Muharrir: Günay Caymaz

Previous Article

RBC Capital, Carvana’nın yatırım derecesini düşürdü

Next Article

ABD ve Avrupa’da hizmet kesimi Mart ayında sanayi dalına nazaran güçlü kaldı

You might be interested in …