Kripto para kesiminde günün kıymetli gelişmeleri

Investing.com – Kripto para sektöründe günün öne çıkan gelişmeleri arasından derlediğimiz haber özetimize göz atabilirsiniz. 

OpenSea, Solana NFT entegrasyonu konusunda ipuçları verdi

NFT platformu OpenSea, Solana Blockchain ile entegre olacağına dair söylentilerle gündemde. NFT pazar yeri, Twitter üzerinden Solana tabanlı NFT’lerin yakın zamanda platformda sergilenebileceği ipucunu içeren bir video paylaştı.

Solana, NFT piyasasındaki gelişimine devam ediyor ve Solana Monkey Business ve Degenerate Ape Academy gibi yüksek hasılat yapan koleksiyonlara ev sahipliği yapıyor. Her iki NFT koleksiyonu da 100 milyon doların üzerinde hacim oluşturdu.

Ripple, Asya-Pasifik işlemlerinde yıllık %130 oranında büyüdü

Ripple APAC ve MENA Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Brooks Entwistle, yakın tarihli bir röportajda RippleNet’in Asya-Pasifik bölgesindeki başarısını vurgularken, hizmetin 2022’de önemli ölçüde daha yüksek oranda kullanılacağını tahmin ediyor.

APAC ve MENA bölgesindeki RippleNet’in İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmetinin kullanımı, hızlı ödemeler ve fonlara anında erişim için artan talebe yanıt olarak arttı. Asya – Pasifik bölgesinin, işlemlerin geçen yıldan bu yana %130 arttığı RippleNet için en hızlı büyüyen bölgelerden biri olduğu bildiriliyor.

Opera’dan Web3 açılımı

Dünyanın yerleşik kripto cüzdanlı ilk yerel web3 tarayıcısı Opera, bugün Solana, Polygon, StarkEx, Ronin, Celo, Nervos, IXO ve Bitcoin dahil olmak üzere birçok büyük Blockchain ekosistemi için destek eklediğini duyurdu. 

Aktif Opera kullanıcıları, sekiz farklı Blockchain ekosistemindeki Blockchain’lerden ve merkezsiz uygulamalardan (dapps) ve hizmetlerden yararlanabilir. Artık kullanıcılar, StarkWare destekli DiversiFi aracılığıyla geniş Polygon veya Solana dApps ekosistemine veya katman-2 DeFi çözümlerine erişebilir. 

Binance, Binance Bridge 2.0’ı piyasaya sürüyor

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası platformu Binance, Binance Bridge 2.0’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu özellik, borsadaki kullanıcıların merkezsiz finans (DeFi) sektörü ile nasıl etkileşime girebileceğini kolaylaştıracak.

Binance Bridge 2.0, kullanıcıların diğer Blockchain varlıklarını BNB Chain’e köprülemelerine olanak tanıyacak. Bununla birlikte henüz Binance uygulamasında listelenmemiş varlıklar da ağda kullanılabilir olacak. Hâlihazırda Binance’te bulunan varlıklar arasında köprü kuran kullanıcılar bunları Spot veya fonlama cüzdanlarında görebilirken Binance’te listelenmeyen varlıklar fonlama cüzdanında yer alacak.

Terra, rezervine 139 milyon dolar değerinde BTC ekledi

UST’ye odaklanan kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Luna Foundation Guard (LFG) Bitcoin alımlarına devam ediyor.

Raporlar, Terra’nın rezervine 139 milyon dolar değerinde 2.943 Bitcoin daha eklediğini gösteriyor. Bundan önce LFG, satın alma fonu olarak Binance 0xf05e2a70346560d3228c7002194bb7c5dc8fe100 adresine yaklaşık 139 milyon USDT aktardı.

Fantom, sabit kripto varlığı USDB’yi tanıttı

DeFi ve kurumsal uygulamalar için bir Blockchain platformu olan Fantom Vakfı (FantomFDN) USDB adında bir sabit kripto para tasarladı. Ürünün ekosistemi köprüleme, geleneksel finans, staking, xFHM, USDB basımı ve USDBank’ı kapsıyor.

USDB’nin geliştirici ekibi, Twitter’daki son etkinliğinde öne çıkanlardan bahsetti. Ayrıntılardan biri, şu an Balance olarak adlandırılan FHM Protokolü ile USDB stabil kripto para arasındaki birleştirmeyi içeriyor. Hem FHM hem de USDB için geliri sağlıyor ve ekip, madenciliğin şu an yayında olduğunu duyurdu.

Yazar: Günay Caymaz

Previous Article

Kripto para piyasalarında son durum

Next Article

Borsa İstanbul’da gün kapanışı: En çok kazandıran ve kaybettiren pay senetleri

You might be interested in …