Kripto para piyasalarında son durum

Investing.com – Kripto para piyasaları toplam değeri, son 2 gündür 2,1 trilyon dolar seviyesi üzerinde daha çok yatay ilerlemeye devam ediyor. Bugün toplam piyasa değeri, 2,14 trilyon dolar seviyesinde bulunurken 24 saatlik ortalama işlem hacmi, 123 milyar dolar seviyesinde devam ediyor. Yüksek değerli kripto parlar arasında ise bugün karışık bir seyir hakim.

Bitcoin (BTC) 47.000 dolar bandında düşüş eğilimli hareket ediyor

Bitcoin (BTC), bu hafta yükseliş ivmesinde 48.000 dolar direncine takılırken 47.000 dolar bandındaki yatay görünüm, bugün negatif eğilimli olarak devam ediyor. 

BTC/USD, akşam saatlerinde doğru 47.000 dolar sınırında bulunuyor. Son 24 saatte yüzde 1,5 oranında gerileyen en büyük kripto paranın haftalık kazancı, yüzde 11,5 seviyesinde bulunuyor. Bitcoin piyasa değeri, bugün 900 milyar doların altına sarkarken Bitcoin hakimiyet oranının düşüş eğilimli olarak yüzde 42,5 seviyesinde bulunduğu görülüyor. 

Ethereum (ETH) 3.400 dolar desteği altında hareket ediyor

Ethereum (ETH), dün 3.480 dolardan döndükten sonra dün akşamdan bu yana 3.400 dolar seviyesini desteğini korumaya çalışıyordu. Dünden bu yana yüzde 2,5 oranında değer kaybı gören Ethereum fiyatı, haftalık olarak yüzde 15’e yakın değer kazancına sahip.

İlk 10 kripto para düşüş ağırlıklı ilerliyor

En büyük 10 kripto paranın bugün Terra (LUNA) haricinde negatif bölgede hareket ettiği görülüyor. Terra (LUNA) son 24 saatte yüzde 2,5’a yakın yükselişe sahip ve 106 dolar bandında hareket ediyor. 

En büyük kripto varlıklar arasında Cardano yüzde 3’e yakın düşüşle en çok kaybeden konumunda bulunurken Ethereum, AVAX fiyatının da dünden bu yana yüzde 2’nin üzerinde değer kayıpları olduğu görülüyor. 

İlk 100 kripto paraya hızlı giriş yapan altcoin 3 günde fiyatını ikiye katladı 

Bugün ilk 100 kripto paranın 64’ü negatif bölgede devam ederken 36 altcoin son 24 saatte fiyatını artırmış görünüyor. 

İlk 100’de en yüksek fiyat artışı ise şu an günlük yüzde 80 oranında artışla 2 dolara yükselen STEPN (GMT) tokeninde bulunuyor. GMT tokeni, bugün 1,23 milyar dolar piyasa değeriyle 82. sırada bulunuyor. 

Bu haftanın öne çıkan altcoinleri arasında bulunan Zilliqa ise son 24 saatte yüzde 57 değer artışıyla 0,15 dolara kadar yükseldi. 58. sıradaki kripto varlık, son 7 gün içerisinde değerini yüzde 235 gibi ciddi oranda artırdı. Böylece Zilliqa (ZIL), en büyük 100 kripto para arasında en çok kazandıran altcoin oldu. Aave ve VeChain de günlük yüzde 10’un üzerinde değer artışlarıyla ilk sıralarda yer alıyorlar. 

İlk 100 kripto arasında değer kayıpları yüzde 10’un altında kalırken en çok düşenler arasında Gnosis (GNO), yüzde 9’a yakın düşüşle ilk sırada. DeFi’de şimdiye kadarki en büyük siber saldırıya maruz kalan Axie Infinity’nin yerel tokeni AXS ise yüzde 6 oranında düşüşle en çok değer düşüşü gören ilk altcoin oluyor.

Yazar: Günay Caymaz 

Previous Article

Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon’dan savlı Bitcoin açıklaması 

Next Article

Kripto para kesiminde günün kıymetli gelişmeleri

You might be interested in …