Kripto piyasalarında son durum: Altcoin pazarında kayıplar artıyor

Investing.com – Kripto para piyasa pahası hafta başından bu yana düşmeye devam ediyor. Toplam piyasa bedeli dün yüzde 2 oranında düşüş yaşadıktan sonra yüzde 2,5’e yakın bir düşüşle 2,06 trilyon dolar düzeyine kadar çekilmiş durumda. Son 24 saatlik süreç hacmi satıcılar lehine 120 milyar dolar olarak devam ediyor. 

En büyük 100 kripto paranın neredeyse tamamı ekside devam ederken yalnızca STEPN (GMT), yüzde 19’a yakın bir yükselişe sahip.

Bitcoin (BTC), 45.000 doların altında el değiştiriyor

Bitcoin (BTC), son 24 saatte yüzde 4 düşerken 44.800 dolara kadar gerilemiş durumda. Bugün 37 milyar dolar süreç hacmi olan Bitcoin piyasası satıcılı devam ederken kripto varlık, şu an 854 milyar dolar piyasa pahasına sahip. Bitcoin hakimiyet oranı, bu hafta başına yüzde 41 düzeyine kadar geriledikten sonra  son düşüş ivmesinde bir puan kadar yükselmiş durumda. 

Ethereum’da bedel kaybı yüzde 5’e ulaştı

Ethereum, dün 3.500 dolar düzeyinden reddedildikten sonra bugün 3.300 dolara kadar sert düştü. Bugün en düşük 3.268 dolar düzeyini gören ETH/USD, akşama yanlışsız bir ölçü toparlanarak 3.300 dolar bandına geri döndü fakat bugün 3.400 dolar altında sarkan kripto varlıkta düşüş eğilimi devam ediyordu. 

Birinci 10 kripto parada kayıplar yükseliyor

Piyasa pahasına nazaran sıralanmış 10 kripto varlık ortasında bugün paha çıkarı görülmezken Avax ve Solana, yüzde 10’a yakın düşüşleriyle en çok bedel kaybı gören altcoinler ortasında yer aldı. 

Birinci 10’da bulunan başka kripto paralarda ise bugün ortalama yüzde 4 kıymet kaybı kelam konusu. Dünden bu yana devam eden satışlar, yüksek sermayeli kripto paraların birçoklarının geçen haftanın fiyatlarına nazaran eksiye düşmesine neden oldu. Şu an yalnızca Solana ve Luna, haftalık yüzde 9 ve yüzde 6 oranında son 7 günlük çıkara sahipler. 

Birinci 100 kripto parada çift haneli kayıplar artıyor

En büyük 100 kripto para ortasında STEPN (GMT) harici tüm kripto varlıklar negatif bölgede seyrediyor. Akşam saatlerinde yanlışsız 100 kripto para ortasında 20 altcoin’in günlük kayıpları çift haneli oranlara yükselmiş durumda.

En çok paha kaybı sırasıyla ThorChain (-%17), SKALE Network (-%16) ve Waves’te (-%15) görülüyor. 

Haftalık bazda ise geçtiğimiz haftaların süratli yükselen kripto varlığı Waves, yüzde 44 paha kaybıyla birinci sırada yer alıyor. Akabinde Chiliz, yüzde 23 ve ApeCoin yüzde 21 haftalık kayıpla birinci sıralarda yer alıyor. 

Müellif: Günay Caymaz

Previous Article

Cardano, Polkadot, Solana ETP’leri Avrupa’nın en büyük borsasında piyasaya çıkıyor

Next Article

Çin’de salgının imalat ve hizmet dalına faturası ağır oldu

You might be interested in …