LDR Turizm, borsadaki birinci haftasında nasıl performans sergiledi?

Investing.com – Mart ayının sonunda halka arz olan LDR Turizm AS BAŞKAN, bu hafta başında Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da süreç görmeye başladı. 

Önder Filo talep toplama basamağında halka arz büyüklüğünün toplamda 3 katı kadar talep gelirken halka arza katılan yatırımcıların yüzde 99’unun yurt içi kişisel yatırımcılardan oluşması dikkat alımlı bir ayrıntı oldu. 

Borsa İstanbul’daki birinci haftasını tamamlamaya hazırlanan ÖNDER payları halka arz evresinde 18,65 TL sabit fiyattan eşit dağıtım metoduna nazaran satıldı. 

4 Nisan tarihinde borsada süreç görmeye başlayan BAŞKAN payları, birinci gününde 20,5 TL’deki tavan fiyatından süreç gördü. Önder Filo payları ikinci gününde de 22,54 TL’ye yükselerek tavan fiyatını görse de gün içi gelen satışlarla ikin gün sürecek sert satışlar gördü ve 17,39 TL’ye kadar geriledi. Dün taban düzeylerden alım gören ÖNDER payları, borsadaki olumlu havanın eşliğiyle yüzde 9,95 kıymet artışıyla 19,12 TL’ye kadar yükseldi.

Bugün ise hafif satıcılı bir seyir gören BAŞKAN payları öğlen saatlerinde yüzde 0,8 düşüşle 19 TL fiyatının çabucak altında alıcı buluyordu. Son durum prestijiyle volatil bir hafta geçiren ÖNDER payı, halka arz fiyatı 18,65 TL’nin düzeylerinde süreç görmeye devam ediyor. 

Borsada süreç gördüğü ikinci gününde ÖNDER paylarına devre kesici uygulanırken volatil süreçler dün öğlenden sonraki seansta yerini 18 TL bandında yatay fiyat hareketine bıraktı. 

BAŞKAN paylarıyla ilgili bu hafta KAP’a yapılan açıklamalar ortasında şirket ortağı Metin BAROKAS’ın halka arzın gerçekleştiği günden itibaren 10 iş günü boyunca günlük 100.000 adet hisse geri alım taahhüdü bulunuyor. 

Müellif: Günay Caymaz

Previous Article

AB, Rusya’nın tren istasyonuna saldırarak en az 30 kişiyi öldürmesi üzerine yeni yaptırımları onayladı

Next Article

AB, yeni yaptırım paketiyle Rusya’ya kripto hizmetleri sunmayı yasaklıyor

You might be interested in …