LDR Turizm halka arzına ait sonuçlar belirli oldu

Investing.com – LDR Turizm A.Ş paylarının halka arzı 29 – 30 Mart tarihleri arasında “Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi” ile gerçekleşti.

Şirket, mevcut sermayesini 53 milyon TL’den 66 milyon TL’ye artırırken 13 milyon TL nominal değerli paylar ile mevcut ortağın sahip olduğu 4 milyon TL nominal değerli paylar, halka arza konu oldu. Bunun yanında ek satış kapsamında 3,4 milyon TL nominal değerli ortak paylarının satışıyla birlikte toplamda 20,4 milyon TL nominal değerleri payların halka arzı gerçekleşmiş oldu.

LDR Turizm paylarının talep toplama sürecinde 1 TL nominal değerli payların halka arz fiyatı 18,65 TL olarak açıklanmıştı. Buna göre 18,65 TL’lik halka arz fiyatı ile şirketin halka arz büyüklüğü 380,46 milyon TL olarak gerçekleşti.

Yapılan açıklamada halka arzın Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da “Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış” yöntemi ile yapıldığından, herhangi bir yatırımcı grubuna tahsisat yapılmadığı bilgisi verildi.

Borsa İstanbul tarafından paylaşılan verilere göre gelen talep, halka arz büyüklüğünün toplamda 3,09 katına denk gelen 1.175.863.794 TL karşılığı filtre edilmemiş 63.048.997 nominal değerli olduğu belirtildi.

LDR Turizm halka arzına ilişkin paylaşılan sonuçlarda 294.446 yatırımcının iştirak ettiği ve tüm yatırımcılara dağıtım yapıldığı belirtildi. Yatırımcı grubu bazında bakıldığında talep toplama sürecinde yurt içi bireysel yatırımcılarının ağırlığı dikkat çekiyor. 

Toplam katılımcıların yüzde 99,84’üne denk gelen 294.005 yurt içi bireysel yatırımcıya 20,36 milyon TL nominal pay dağıtımı gerçekleştirildiği belirtildi. Geri kalan paylar ise yurt içi kurumsal, yurt dışı bireysel ve yurt dışı kurumsal yatırımcılar arasında dağıtıldı.

Yazar: Günay Caymaz

Previous Article

Türkiye hangi tarım eserlerinde dışarıya ne oranda bağımlı?

Next Article

Rezervler, döviz mevduatları ve yabancı yatırımcı süreçleri son haftada nasıl değişim gösterdi?

You might be interested in …