Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Lordstown Motors (NASDAQ:RIDE) hisseleri Pazartesi günü piyasa öncesinde kaybetti. Birçok sorunla boğuşan elektrikli araç üreticisinin, CEO ve CFO’sunun istifa ettiği bildirildi.

CEO Steve Burns ve CFO Julio Rodriguez’in ayrılıkları hemen işleme alındı ancak uygun kalıcı bir aday bulunana kadar onların yerine gelen isimler geçici olarak görevde olacak.

Lordstown’un Baş Bağımsız Direktörü Angela Strand, yönetici başkan olarak atandı ve kuruluşun geçişini denetleyecek. Geçici CFO ise Becky Roof.

Şirket, “Eylül sonunda sınırlı üretime başlamayı planladığını” ekledi.

Görev değişikliği, şirketin 8 Haziran’da yaptığı uyarı ile yatırımcılara, nakdin tükenmeye yakın olduğunu ve gelecek yıl iflas edebileceğini söylemesinden altı gün sonra geldi.

Planladığı elektrikli pikap kamyonunun tam ticari üretimine başlamaya yetecek kadar finansmanı olmadığını söyledi ve önümüzdeki 12 ay boyunca hayatta kalabilme yetisine dair “önemli şüpheler” olduğu konusunda uyardı.

Yıllık bir raporda şirket, bir önceki çeyrekte 125,2 milyon dolar net zarar açıkladıktan sonra 31 Mart itibariyle elinde 259,7 milyon dolar nakit olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz