Merakla beklenen Shib Burn portalı hakkında ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı

Investing.com – Shiba Inu’nun yakın vakitte faaliyete geçmesi planlanan Shib Burn portalıyla ilgili Twitter üzerinden paylaşılan kimi hesaplamalar paylaşıldı. Bu varsayımsal yakım potansiyeli hesaplamalarına nazaran sistemin yılda ne kadar SHIB tokeni yakabileceği üzerinde duruluyor.

Shiba Inu’nun resmi Discord hesabının yöneticisi tarafından paylaşılan bilgilere nazaran yakında hayata geçmesi planlanan yakım portalının Shiba Inu‘nun sirkülasyondaki arzından yıllık 111 trilyon SHIB’i nasıl çekebileceğini detaylarıyla anlatıyor.

Son günlerde Shiba topluluğu, ağır formda SHIB tokeni arzının kısılmasına yönelik yakım faaliyetlerinin artırılmasını talep ediyordu. Projenin bir üyesi tarafından paylaşılan tanınan altcoin’in yakımıyla ilgili ayrıntılar ise Shib Burn ile yıllık ne kadar token yakılabileceğiyle ilgili ayrıntıları ortaya koyuyor.

SHIB yakımıyla ilgili hesaplamalar

Shib burn ile ilgili paylaşılan ayrıntılarda, SHIB süreç fiyatlarının yüzde 1’inin bir Katman-2 tahlili olan Shibarium’da ve projenin merkezsiz borsası ShibaSwap 2.0’da alınmasına karşın, projenin yılda trilyonlarca Shiba Inu tokeni yakabileceğini kaydetti.

Yapılan açıklamaya nazaran ShibaSwap 2.0’da %1’lik bir süreç fiyatı için yakım uygulanırsa ve merkezsiz borsa aylık toplam 10 milyar dolarlık süreç hacmi gerçekleştirirse, her ay 3,7 trilyon Shiba Inu tokeninin yakılacağı ve Yılda 44 trilyon SHIB tokeni yakımına ulaşılacağı kestirim ediliyor.

Bilhassa, tıpkı ölçüm Shibarium L2 katmanına uygulanırsa, ölçü iki katına çıkarak yılda 88 trilyona tokene ulaşabilir.

Shib Burn portalı için heyecanlı bekleyiş sürüyor

Shiba Inu üyesi, bu hesaplamasına ek olarak şu an da çok sayıda yakım faaliyeti gerçekleştiren topluluk olduğunu söz etti. Bununla birlikte SHIBQueenie isimli Twitter kullanıcısı, toplulukların yakım hacimlerinin de ek edilmesi durumunda yıllık en az 111 trilyon SHIB’in yakılıp sirkülasyondan çıkarılabileceğini sav ediyor.

Bu hesaplamaların gerçekleşmesi, Shiba Inu’nun şu anki 549 trilyonluk sirkülasyondaki arzının %20’sinin yakılarak dolanımdan çıkarılması manasına geliyor. Shiba Inu topluluğu, yakın vakitte geliştiricilerin SHIB’in toplam arzını bir katrilyon azaltacak bir yakım düzeneği oluşturmasını talep ediyordu.

Topluluk, bu yakım düzeneğinin oluşturulmasının kripto varlık fiyatını yaklaşık 0,01 dolara çıkaracağına inanıyor. Shiba Inu geliştiricileri, yılın başlarında bir yakım portalı oluşturacaklarını açıklamışlardı. Şimdiye kadar yakında açılması beklenen portal hakkında ayrıntılı bir bilgi verilmemesi toplumun astronomik sayılara ulaşan tekliflerde bulunmasına neden oluyor.

Son gelişmeler, Shiba grubunun yakım portalının test etabında değerli bir aralık kaydettiğini gösteriyor.

Muharrir: Günay Caymaz

Previous Article

Dolar yükselerek iki yılın yeni doruğuna ulaştı

Next Article

Borsa İstanbul güne nasıl başladı?

You might be interested in …