MicroStrategy, daha çok Bitcoin almak için yeni planını açıkladı

Investing.com – Piyasanın en çok Bitcoin tutan kurumsal şirketi MicroStrategy, Bitcoin alımlarına devam etme niyetini bir sefer daha ortaya koydu.

Çok uluslu yazılım şirketi, 500 milyon dolarlık pay satışından elde edeceği gelirle BTC alımlarına devam edeceğini açıkladı. Şirket, geçtiğimiz haftanın son iş günü ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesine (SEC) yaptığı müracaatta 500 milyon dolarlık pay satışı için yatırım şirketleri BTIG ve Cowen ile kontrat imzaladıklarını duyurdu. Açıklamanın devamında pay satışından elde edilecek gelirin kurumsal hedefler için kullanılacağının belirtilmesinin yanında Bitcoin alımı için de kullanacağı belirtildi.

MicroStrategy kanadında gelen bu açıklama ise piyasa tarafından müspet fiyatlandı. Geçen haftanın ikinci yarısında haftanın taban fiyatlarından başlayan toparlanma hareketi Cuma günü BTC fiyatının yüzde 10 üzere kıymetli bir oranda bedel yararıyla hızlandı. Bitcoin, son üst taraflı atılımıyla hafta açılışında 22.300 dolar bandına kadar yükseldi. Fakat akabinde gelen satışlarla bir ölçü düştü ve şu an 21.800 dolar düzeyinde bulunuyor.

MicroStrategy, Bitcoin siyasetinden vazgeçmiyor

Son olarak MicroStrategy’nin CEO’su ve kıymetli bir Bitcoin savunucusu olan Michael Saylor, misyonundan ayrılarak şirketteki çalışmalarına idare şurası lideri olarak devam edeceğini açıklamıştı. Bunun yanında Saylor, şirketin Bitcoin yatırımı stratejisinde bir değişiklik olmayacağının da üzerinde durdu. 

2020 yılından bu yana Bitcoin alımlarına devam eden MicroStrategy, o vakitten beri portföyüne 2,7 milyar doların üzerinde 130.000’den fazla BTC ekledi. Fakat Bitcoin, Kasım ayında görülen 69.000 dolar doruğundan bu yana yüzde 70’e varan düşüş görmesi, MicroStrategy’nin de son bilanço sayılarına nazaran 918 milyon dolara yakın bir kıymet düşüklüğü yazmasına neden oldu. 

Yazar: Günay Caymaz

Previous Article

Cari istikrar 4 milyar dolar açık verdi

Next Article

TÜİK açıkladı: İşsiz sayısı 3,5 milyonun altına indi

You might be interested in …