Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing – Moderna (NASDAQ:MRNA) %3 kazandı. Şirket, Covid-19 aşısının ergenlerde %100 etki gösterdiğinin bulunduğunu ve bu yaş grubu için acil kullanım onayı başvurusunda bulunacağını söyledi.

Moderna 12-18 yaş arasındaki gençler arasında deney yaptı. Bulgular, Moderna aşısını daha genç kişilerde yüksek etkinlik göstermesi açısından Pfizer aşısından sonra ikinci sıraya koyuyor. Hükümet verilerine göre ABD nüfusunun yaklaşık %20’si çocuklardan oluşuyor.

mRNA teknolojisini kullanan şirket, birincil vaka tanımı üzerinden iki doz aşı kullanımından sonra viral enfeksiyon vakası görülmediğini söyledi.

Şirketin yayınladığı raporla göre yan etkilerin büyüklüğü, şiddet açısından hafif-orta.

Uzun vadeli koruma ve güvenliği değerlendirmek için ikinci enjeksiyon sonrasında tüm katılımcılar 12 ay boyunca izlenecek.

Onay alırsa aşı, aileler için büyük bir moral ve çocuklarını bu sonbaharda tekrar okula göndermelerine destek olacak.

İki doz aşının yetişkinlerde kullanımı zaten onaylı ve Pfizer (NYSE:PFE)-BioNTech’s (NASDAQ:BNTX) aşıları ile birlikte ABD’de virüsün azalmasına yardımcı oldu.

Moderna 2021 yılında 800 milyondan 1 milyara kadar aşı tedariki ile birlikte kendi ve ortaklarının tesislerinde yapılacak üretimle de 2 milyon doz daha aşı tedariki öngörüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz