Yazar – Dhirendra Tripathi

Investing.com – Plug Power (NASDAQ:PLUG) Çarşamba günü %11 yükseldi. Morgan Stanley (NYSE:MS) derecesini yükseltirken şirket, Airbus (PA:AIR) ve Phillips 66 (NYSE:PSX) ile temiz enerji anlaşmaları yaptı.

Morgan Stanley analisti Stephen Byrd, hedefini revize ederek 40 dolara ve hisse derecesini piyasa üstü seviyeye çıkardı. Bu hedef, hissenin mevcut seviyesine göre %21 daha yüksek.

Byrd, hisse senedinin performansını artıran üç katalizörle beraber mevcut seviyelere göre pozitif risk-kazanç görüyor.

Şirket, son zamanlarda stratejik birçok ortaklık yaptığını duyurdu. Byrd, hisse için olumlu olmasının sebebi olarak şirketin bilançosunda 4 milyar dolar civarındaki nakit ve türevlerine, artan gelir büyümesine işaret etti.

Analiste göre yeşil hidrojen, de-karbonizasyonda önemli rol oynayacak ve şirketin dikey entegrasyon stratejisine, kapsamına ve uzmanlığına bakılırsa Plug Power, gelecekte yakıt ve ilişkili teknolojilere olan talepten faydalanacak en iyi pozisyonlardan birine sahip.

Şirket bu arada bugün, yeşil hidrojen kullanımıyla ilgili iki anlaşma daha duyurdu.

Airbus ile olan anlaşma, hava seyahati ve havaalanı operasyonlarını yeşil hidrojen ile de-karbonize etmeyi amaçlıyor. Bu anlaşmaya göre iki şirket, ilk ‘hidrojen merkezi’ için pilot havaalanı olarak Kuzey Amerika’da bir havalimanını seçecek ve bu, diğer havalimanlarındaki altyapıyı yükseltmek için örnek olacak.

Plug Power ve Airbus ayrıca bu ortaklığın bir parçası olarak havacılık alanında yeşil hidrojen altyapısının geniş ölçekte kurulmasına daha fazla öncülük etmek için bir dizi ortak proje oluşturmayı da düşünecek.

Phillips 66 ile yapılan anlaşma, Plug Power teknolojisinin Phillips’in rafineri ve diğer operasyonlarına yerleştirmenin yollarını arayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz