Yazar – Dhirendra Tripathi

Investing.com – CEO Elon Musk, hisseleri elden çıkarmaya devam ettiğinden Tesla (NASDAQ:TSLA) Pazartesi günü %2,3 düşüş yaşadı.

Musk Cuma günü 1,2 milyon hisse satarak haftalık toplam 6,4 milyon hisse satmış oldu. Toplam değeri 6,9 milyar dolara denk geliyor.

Kendisine tazminat olarak sunulan opsiyonların ardından büyük bir vergi faturası ile karşı karşıya kalan Musk, 20 milyar dolar değerinde, yani toplam servetinin onda biri kadar hisse satacağının sinyalini vermişti. Bu nedenle hisseyle ilgili tehlike henüz yok olmadı. Birçok rapor, Musk’ın vergilerinin 10 milyar dolar olduğunu ve yükümlülüklerini yerine getirmek için daha çok hisse satması gerekebileceğini öne sürüyor.

Musk, bu bölümü, harcama planlarının finansmanına destek olmak için gerçekleşmemiş hisse senedi kazançlarına vergi eklemeyi amaçlayan Demokrat milletvekillerini hedef almak için kullandı. Pazar günü Demokrat Senatör Bernie Sanders’ın, “Aşırı zenginlerden paylarını adil şekilde ödemelerini talep etmeliyiz. Nokta.” Tweetini trolleyen Musk:

“Biraz daha hisse satmamı ister misin, Bernie? Lütfen söyle.” diye yazdı.

Reuters’e göre Musk, gelecek yılın Ağustos ayında sona erecek 20 milyondan fazla hisse senedi opsiyonuna sahip. Musk’ın servetinin çoğu Tesla hissesine ve borsada listelenmemiş olan SpaceX’e bağlı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz