Musk’ın %9,2’lik pay alımı sonrası Twitter yükseldi

Müellif – Dhirendra Tripathi

Investing.com – Twitter (NYSE:TWTR) %26 üzerinde bedel kazandı. Bir düzenleyici belgesi, Elon Musk’ın Twitter’dan %9,2’lik pay aldığını gösterdi. Bu, Tesla (NASDAQ:TSLA) CEO’sunu toplumsal medya şirketinin en büyük hissedarı yapıyor.

Twitter, neredeyse 799 milyon hisseden oluşan bir özkaynak tabanına sahip.

Musk gün içinde birçok sefer tweet atan, platformu duyurular yapmak, Bitcoin ve öteki kriptolar hakkında konuşmak, çabucak hemen her bahiste geri bildirim almak ve Tesla müşterilerinin şikayetleriyle ilgilenmek için kullanan üretken bir Twitter kullanıcısı.

Pay senedi fiyatlarını etkileyebilecek duyurular yapma ve tweet atma tutkusu, onu birçok sefer düzenleyicilerin maksadına getirdi.

Mikroblog sitesinde 80,1 milyondan fazla takipçisi var.

Musk kısa mühlet evvel Twitter’ı tabir özgürlüğüne ters davrandığı için eleştirdi.

25 Mart’ta Twitter’da bir anket düzenleyerek takipçilerinden, Twitter’ın söz özgürlüğü unsuruna sıkı sıkıya bağlı olduğuna inanıp inanmadıkları konusunda ‘evet/hayır’ oyu kullanmalarını istedi.

Birebir vakitte Musk ve Twitter’ın milyarder kurucu ortağı ve eski CEO’su Jack Dorsey, internetin hala gelişme etabında olan, merkezi olmayan bir versiyonu için kullanılan Web3 terimini reddederken kimi ortak noktalar paylaştığı görüldü.

Previous Article

Elon Musk, Twitter’ın en büyük hissedarı oldu

Next Article

Twitter, Tesla ve Hertz yükselirken JPMorgan ve Starbucks bedel kaybetti

You might be interested in …

BIST şirketlerinden yeni haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da süreç gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere nazaran hazırladığımız aktüel şirket haberleri özetimize …