Investing.com – Nasdaq Genel Lider Yardımcısı ve Kuzey Amerika Pazarı Lideri Tal Cohen, şirketin kripto para borsası açılımı konusundaki son görüşlerini paylaştı.

Bloomberg tarafından servis edilen habere nazaran Tal Cohen, Nasdaq’ın kripto para borsası bölümüne adım atmadan evvel iki kriterin gerçekleşmesini beklediğini söyledi. Buna nazaran Cohen, öncelikle kripto para piyasalarının net bir yasa çerçevesine alınmasını beklediklerini söylerken öteki beklentilerini ise kurumsal kabulün daha yüksek düzeylere ulaşması olarak aktardı.

Nasdaq Kuzey Amerika Lideri Tal Cohen, dün Bloomberg TV’ye yaptığı açıklamada bugün bu hususları konuşmaktan şad olduğu söyledi. Lakin Cohen, şu an kripto pazarının ferdi müşteri açısından bir doygunluğa ulaştığına inandığını ve bu profildeki müşterilere hizmet veren birçok borsanın olduğunu kaydetti.

Bireysel müşteri tabanındaki doygunluktan ötürü kripto para borsası faaliyetleri için şu an kurumsal kabul artışını beklediklerini aktaran Cohen, bunun yerine değerli bir fırsat olarak gördükleri kripto para saklama hizmetine odaklanmaya devam edeceklerini söyledi. Bu yaklaşımlarını ise şu sözlerle açıkladı:

Tal Cohen, kripto para sanayisindeki gayeleri ortasında saklama hizmetiyle birlikte Nasdaq’ın varlık transferini daha kolay hale getirmek için bir dizi çalışmalarda bulunacağını lisana getirdi.

Nasdaq, geçtimiz ay kurumsal yatırımcılar için kripto para saklama hizmetini başlattı. Hizmet, birinci kademede Bitcoin ve Ethereum’un nezareti ile başladı.

Yazar: Günay Caymaz