Nisan ayının birinci halka arzları SPK tarafından onaylandı

Investing.com – Sermaye Piyasası Konseyi (SPK) haftalık bülteninde Nisan ayında gerçekleşecek iki halka arz için onay verildiği duyuruldu. 

Son SPK haftalık bülteninde duyurulduğu üzere Suwen Dokumacılık Sanayi Pazarlama A.Ş. ve Consus Güç İşletmeciliği ve Hizmetleri A.Ş.’nin halka arz müracaatlar konsey tarafından onaylandı.

Suwen Dokumacılık Sanayi Pazarlama A.Ş. (SUWEN)

Suwen Dokuma 50 milyon TL olan mevcut sermayesini halka arz yoluyla 6 milyon TL sermaye artırımıyla 56 milyon TL’ye çıkarmayı planlıyor. Bunun yanında halka arz etabında mevcut ortaklara ilişkin toplamda 17 milyon TL nominal kıymetli hisseler da halka arz husus edilecek. Toplam 23 milyon TL nominal kıymetli hisselerin oransal dağıtım prosedürüyle satılması bekleniyor.

Suwen Dokumacılık hisselerinin halka arz satışı, 1 TL nominal kıymetli hisseler için 18,5 TL sabit fiyat üzerinden gerçekleşecek.

Suwen Dokuma, 2005 yılında İstanbul’da kurulmuş olup Türkiye’de kendi markası ve dizaynlarıyla hizmet veren bir perakende firması olarak faaliyet gösteriyor.

Consus Güç İşletmeciliği ve Hizmetleri A.Ş. (CONSE)

Halka arz için onay alan başka bir şirket olan Consus Güç İşletmeciliği ve Hizmetleri A.Ş., 333 milyon TL olan mevcut sermayesini 385,5 milyon TL’ye çıkarmayı hedefliyor.

Consus Güç, halka arz yoluyla sermayesini 52,5 milyon TL ve mevcut ortağı Küresel Yatırım (IS:GLYHO) Holding A.Ş.’ye ilişkin 52,5 milyon TL nominal pahalı hisseler ile toplamda 105 milyon TL nominal pahalı hisselerin satışı oransal dağıtım prosedürüyle gerçekleşecek. 

Başka yandan talebin fazla gelmesi durumunda tekrar Küresel Yatırım Holding A.Ş.’ye ilişkin 10,5 milyon TL nominal bedelli hisseler da halka arz evresinde satılabilecek. 

Consus Enerji’nin talep toplama kademesinde 1 TL nominal pahalı hisseleri, 4,5 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak.

Küresel Yatırım Holding’in iştiraki olan Consus Güç, yenilenebilir güç alanında gerçekleştirdiği biyokütle ve güneş santralleri yatırımları bulunuyor. Bunun yanında birleşik ısı ve güç sistemlerini yap-işlet iş modeli ile hayata geçiren ve Türkiye’nin en büyük konseyi gücüne sahip güç hizmet şirketi olarak bölümünde başkan pozisyonda bulunuyor. 

Muharrir: Günay Caymaz

Previous Article

Piyasalarda yıl sonu enflasyon ve dolar kuru beklentileri yükseldi

Next Article

Çalkantılı bir hafta biterken Avrupa borsaları yükselişle açılıyor

You might be interested in …