Shiba Inu grubu çok beklenen Metaverse projesinin ayrıntılarını açıkladı

Investing.com – Shiba Inu ekibi, bir süredir gündemde olan Metaverse projesiyle ilgili detayları açıkladı. Ekip, “SHIB: The Metaverse” adı verilen projeyle Metaverse alanının liderleriyle rekabet etmeyi amaçlıyor. 

Bir şaka temalı kripto varlık olarak geliştirilen Shiba Inu, piyasaya çıktığı ilk günlerde büyük bir popülarite kazandı ve zaman zaman rakibi Dogecoin’in önüne geçti. Bu süre zarfında önemli bir topluluğa kavuşan projenin şu an Twitter’da 3 milyondan fazla takipçisi bulunuyor. Geliştirici ekip şimdi Metaverse projelerinin Shiba Inu’yu yeni bir konuma kavuşturarak büyümesine katkı sağlayacağını iddia ediyor. 

Yeni Metaverse projesinin hayata geçmesiyle birlikte Shiba Inu ekosisteminin bir bütün olarak verimli şekilde kullanılması planlanıyor. Buna göre ekip, ekosisteminde SHIB tokeniyle birlikte LEASH ve BONE tokenlerinin de aktif olarak kullanmayı hedefliyor.

Shiba Inu Metaverse projesi ilerleyen zamanlarda yeni ortaklıklarla da gündeme gelebilir. Bunun yanında projenin shib.io adında yeni bir alan adında konuşlanması bekleniyor. Henüz aktif edilmeyen web sitesinin Metaverse ortamının merkezi olarak kullanıcıların varlıklarını yeni projelerde kilitleyebilecekleri alan olması planlanıyor.

Shib Metaverse, 100 binden fazla sanal araziden oluşacak

Shiba Inu tarafından yapılan duyuruda Metaverse projesi, 100.595 sanal araziden oluşacak. İlk aşamada 35.431 arsanın kilidinin açılması planlanıyor. 4 farklı bölgeye ayrılacak bu arsalardaki parsel fiyatlarının 0,2 ila 1 ETH arasında değişebileceği söyleniyor. 

Geliştirici ekip, sanal arsa satın alımıyla kullanıcıların pasif gelir elde etme ve ödüller kazanma gibi avantajlar elde edebileceğini iddia ediyor. Ayrıca arazi sahipleri için bazı ayrıcalıklar olacağı ve bunların yakın zamanda açıklanacağı söyleniyor. Shiba Inu, böylece Decentraland ve Sandbox gibi Metaverse sektörünün lider projeleriyle sıkı bir rekabete başlayacak. 

Metaverse gelişmesiyle birlikte Shiba Inu geliştirici ekibi tarafından iki farklı hizmet için de bazı ipuçları verildi. Bunlardan biri bir katman 2 çözümü olarak çalışan Shibarium platformu, diğeri ise bir sabit kripto para projesi olacak SHI tokeniyle ilgiliydi. 

Yazar: Günay Caymaz 

Previous Article

Şeker fiyatına artırım geldi

Next Article

İngiltere’de konut fiyatları 2004’ten bu yana görülen en büyük artışı yaşadı

You might be interested in …