Kripto para piyasasında son günlerde yaşanan oynaklığa rağmen, portföylerinde Bitcoin tutanlar, olumsuz haberlerden etkilenmemiş gibi gözüküyor.

Glassnode tarafından yayımlanan son verilere göre, Bitcoin’i uzun vadede tutanların toplam BTC varlıkları, dolaşımdaki arzın %80,5’i ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin elinde tuttukları rekor sayıda kripto paranın yanı sıra, BTC Lightning Network de geçen hafta önemli bir büyüme kaydetti. Glassnode’un kurucu ortakları Yann ve Jan konu hakkında attığı tweet’te şunları söyledi:

Bu yılki boğa piyasası sırasında, dolaşımdaki Bitcoin arzının yaklaşık %12,3’ü uzun vadeli yatırımcılar tarafından biriktirildi. Glassnode’dan gelen son veriler, BTC sahiplerinin hâlâ kripto varlıklarını satmaya istekli olmadığını gösteriyor.

Büyük dijital borsalardaki Bitcoin arzı da iki yılın en düşük seviyesine ulaştı. Bazı kripto para borsalarının son birkaç gün içinde önemli BTC çıkışları gördüğü bildirildi.

Raporda şu ifade yer aldı:

Dün Whale Alert, Binance’ten Xapo’ya gerçekleştirilen 64 milyon dolar değerinde bir Bitcoin işlemine dikkat çekti. Bir BTC balina hesabı, 28 Eylül Salı günü TSİ 01.03’te 1.500 BTC taşıdı. Geçmiş verilere göre kripto borsasından dijital cüzdanlara önemli çıkışlar yaşandığında, Bitcoin’in likit arzındaki düşüş nedeniyle Bitcoin fiyatı olumlu yönde etkilenebiliyor.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haber’de yayımlanmıştır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz