SPK Başkan Yardımcısı Ali İhsan Güngör, 8-9 Temmuz tarihlerinde devam edecek olan Kripto Varlıklarda Düzenleme Arayışı Çalıştayı’nda ilerleyen günlerde kripto paralar konusunda nasıl düzenlemeler getirileceğini dair açıklamalarda bulundu.

Kripto para piyasasının tanınmış isimlerinden olan Avukat Oğuz Evren Kılıç’ın Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlara göre, yasal düzenleme iki ana başlıkta toplanacak. Bu ana başlıklar kripto varlıkların ihracı ve kripto varlık hizmet sağlayıcı platformları olarak belirlendi. Kripto alım satım satım hizmeti sağlamak isteyen platformlar; lisans, kurucu ve yöneticilerin sahip olması gereken yeterlilikler gibi şartlara tabi olacak.

SPK Başkan Yardımcısı Güngör yaptığı açıklamada kripto varlıkların saklanması konusuna da değindi ve bu konunun ariyetten düzenlemeye tabi olacağını belirtti. Fiyat manipülasyonlarına karşı da denetleyici ve önleyici mekanizmaların yürürlüğe gireceğini belirten Güngör, bu konuların kendilerini en çok zorlayan husus olduğunu belirtti.

Bu makale ilk olarak Kriptofoni üzerinde yayımlanmıştır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz