Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon’dan savlı Bitcoin açıklaması 

Investing.com – Terra Labs’ın son Bitcoin alımları, piyasadaki genel yükselişi tetikleyen faktörlerin başında kabul edilmişti. Şimdi ise Terra kurucusu Do Kwon, en çok Bitcoin’e sahip olan kuruluş olacakları iddiasında bulunuyor.

Terra ağının sabit kripto varlığı UST için bir Bitcoin rezervi oluşturma projesine sahip şirket, ekosistemin kâr amacı gütmeyen kuruluşu LUNA Foundation Guard (LFG) ile birlikte 10 milyar dolarlık bir Bitcoin rezervi oluşturma planına sahip.

Do Kwon’un düşüncelerini paylaşan popüler Twitter hesabı Wu Blockchain, Terra kurucusunun Satoshi Nakamoto’dan sonra en büyük Bitcoin sahibi olacakları iddiasını paylaştı.

Terra kurucusu son yaptığı açıklamada şu an UST sabit kripto para için 3 milyar dolar olan Bitcoin rezervinin gelecekte 10 milyar dolara kadar çıkmasını planladıklarından bahsetti. 

Do Kwon, röportajında merkezsiz sabit kripto varlıklar ve LUNA hakkındaki görüşlerini de iletti. Merkezsiz sabit kripto paralardaki dikey büyümeye tanık olduklarını dile getiren Do Kwon, UST büyümeye devam ettikçe LUNA tokenin temel olarak daha kıt hale gelmesi gerektiğine vurgu yaptı.

LUNA fiyatı bu hafta ATH gördü

UST için Bitcoin rezervi planlarının açıklamasından beri LUNA fiyatında ciddi bir yükseliş görüldü. Şu an 8. en büyük kripto varlık olan Terra (LUNA), bu hafta 109,9 dolara kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek değerini gördü. Bugün ise zirve fiyatından 105 dolara kadar gerilen altcoin fiyatı, 106 dolar seviyesinde bulunuyor. 

Terra ekosisteminin merkezsiz sabit kripto varlığı TerraUSD (UST) ise 16,31 milyar dolar piyasa değeriyle 14. en büyük kripto varlık konumunda bulunuyor. 

Yazar: Günay Caymaz

Previous Article

Büyük yatırımcının Cardano talebi artarken ağda süreç fiyatları iki katına çıktı

Next Article

Kripto para piyasalarında son durum

You might be interested in …