Yazar: Peter Nurse 

Investing.com

Albertsons (NYSE:ACI) %2,2 geriledi. Cari mali yıl için kıyaslanabilir satışlarının %6 ila %7 arasında düşeceğini öngördü.

Otis Worldwide (NYSE:OTIS) %4,1 yükseldi. Asansör üreticisi çeyrek dönemlik beklentileri aştı ve organik satışları büyümeye devam ederken tüm yıl öngörüsünü yükseltti.

Johnson & Johnson (NYSE:JNJ) %0,5 yükseldi. ABD ilaç düzenleyicileri, Cuma günü şirketin Covid-19 aşısının, ABD’de dağıtılmaya devam edilmesi tavsiyesini verdi.

Tesla (NASDAQ:TSLA) ilk çeyrek raporu öncesinde %1 kazandı. Şimdi New York Borsası’nda en değerli altıncı şirket olan Tesla, son zamanlarda yaşanan kazaların ardından yarı otomatik sürüş sistemiyle ilgili soruşturmalarla karşı karşıya.

JPMorgan (NYSE:JPM) %0,6 kazandı. Coindesk raporuna göre banka, varlıklı müşterilerine fiili olarak idare edilecek Bitcoin fonu sunmaya hazırlanıyor.

Apple (NASDAQ:AAPL) %0,1 yükseldi. iPhone üreticisi, Kuzey Carolina’da 3.000 çalışanı barındıracak yeni bir tesis kuracağını söyledi.

Check Point (NASDAQ:CHKP) %1 artış kaydetti. Siber güvenlik çözümleri sunucusu, bulut, ağ ve uzaktan erişim güvenliği de dahil tüm iş segmentlerinde yaşanan büyüme ile güçlü bir ilk çeyrek raporu sundu.

Simon Property (NYSE:SPG) %1,6 artış gösterdi. Evercore ISI, şirketin yatırım duruşunu ‘üstün performans’a çıkardı.

Discover Financial Services (NYSE:DFS) %1,8 arttı. Bank of America (NYSE:BAC) şirketin duruşunu ‘nötr’den ‘satın al’a çıkardı.

Skillz Platform (NYSE:SKLZ) %0,2 kazandı. Cathie Wood’un ARK fonları, e-spor platformunu doldurdu ve kısa satışçıların sözlü saldırılarının ardından şirketi savundu.

American Airlines (NASDAQ:AAL) %2, United Airlines (NASDAQ:UAL) %1,6 ve Delta Air Lines (NYSE:DAL) %1,7 yükseldi. Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, AB’nin, ABD’den gelen tam aşılı yolcuların bölgeye girmesine izin vereceğine işaret etti.

BP (NYSE:BP) ADR %0,7 kazandı. Petrol devi rüzgar, güneş ve doğalgaz gibi kaynaklardan üretilen elektriği ABD’li müşterilerine sunmak için başvuruda bulundu. Ekonomiler fosil yakıtlardan uzaklaştıkça enerji talebinde hızlı bir artış yaşanması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz