Yazar – Dhirendra Tripathi

Investing.com – UnitedHealth Group (NYSE:UNH) hissesi, yan kuruluşu Optum’daki güçlü büyüme ile yıllık hedefin tekrar yükseltilmesi sayesinde %2 değer kazandı.

Şirketin diğer birimi UnitedHealthcare de çok geride kalmadı.

Sigortacı şimdi tüm yıl için düzeltilmiş hisse başına kazancının (EPS), temmuz ayında yaptığı 18,55 dolar tahminine kıyasla 18,78 dolar olmasını bekliyor.

Hastalar için maliyetleri düşürüp sağlık hizmetlerini iyileştirmek için analitik kullanan Optum’un üçüncü çeyrek geliri, birçok insanın çoğu salgın nedeniyle hassas olan sağlık sorunlarına sahip olmasıyla %14 artış yaşayarak 39,8 milyar dolara yükseldi.

Optum idaresindeki tüm alanlar büyüdü. OptumHealth’te müşteri başına gelir artarken OptumInsight yeni müşteri kazandı.

UnitedHealthcare biriminin üçüncü çeyrek geliri %11 artışla 55,9 milyar dolar oldu. UnitedHealthcare hizmetinden faydalanan toplam kişi sayısı, bakım sigortası avantajlarında, ikili özel ihtiyaç planlarında ve Medicaid’de yaşanan güçlü büyüme sayesinde 790.000 artış yaşadı. Medicaid hizmetleri yeni coğrafyalara ulaştı.

Şirket, Medicare Advantage’ın bu yıl muhtemelen 900.000’den fazla kişiyi kaydettireceğini söyledi.

Genel olarak UnitedHealth Group’un üçüncü çeyrek geliri, %11 artışla 72,3 milyar dolar. Hem gelir hem de düzeltilmiş EPS, 4,52 dolar ile beklentileri aştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz