Yazar: Peter Nurse

Investing.com

Virgin Galactic (NYSE:SPCE) %19 yükseldi. Uzay seyahati şirketi, iki yıl içinde ilk kez başarılı bir uçuş gerçekleştirdi ve şirketin, ödeme karşılığında uzaya müşterileri başarılı bir şekilde götüren ticari bir şirket olma şansını artırdı.

AMC Entertainment (NYSE:AMC) %1,7 kazandı. Rakibi Cineworld, İngiltere’de tekrar açıldıktan sonra “Peter Rabbit 2” animasyonu ile beklentileri aştığını raporlayarak sinema sanayisine umut ışığı oldu. Çinli ana şirketi Wanda da geçen hafta hissesinin çoğunu sattı.

Coinbase Global (NASDAQ:COIN) %2,9 kazanç elde etti. Kripto borsası, büyük satışların ardından tekrar yükselen Bitcoin gibi birimlerden faydalandı. Ayrıca Goldman Sachs, şirketin duruşunu ‘satın al’a yükseltti.

HP (NYSE:HPQ) %2,2 artış gösterdi. Citigroup, kişisel bilgisayarlardaki yeni büyüme döngüsüne değinerek şirketin derecesini ‘nötr’den ‘satın al’a çıkardı.

Beyond Meat (NASDAQ:BYND) %3,9 arttı. Bernstein, ekonomi yeniden açılmaya devam ettikçe satışların artabileceğini söyleyerek derecesini ‘üstün performans’a çıkardı.

Martin Marietta Materials (NYSE:MLM) %0,7 değer kazandı. İnşaat malzemeleri tedarikçisi, HeidelbergCement’in (DE:HEIG) California ve Arizona’daki varlıklarını 2,3 milyar dolar karşılığında alacağını söyledi.

Ford (IS:FROTO) (NYSE:F) %1,5 artış gösterdi. Otomobil üreticisi, yeni elektrikli F-150 Lightning Pro’nun, ticari müşteriler için 40.000 dolara yakın bir fiyatla başlayacağını söyledi.

Moderna (NASDAQ:MRNA) %1,5 yükseldi. Üçüncü çeyrekte başlamak üzere ABD dışındaki piyasalara Covid-19 aşısı sunmak için Güney Kore’nin Samsung Biologics’i (KS:207940) ile bir aşı üretim anlaşması yaptı.

Cabot Oil & Gas (NYSE:COG) %0,5 arttı. Gaz üreticisi Cimarex Energy (NYSE:XEC) ile 7,35 milyar dolar değerinde tamamı hisse senedi ile birleşme anlaşması yaptı. Cimarex %0,8 geriledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz