Yazar: Peter Nurse 

Investing.com

Walmart (NYSE:WMT) %3,3 yükseldi. Perakende devi tüm yıl kazanç öngörüsünü yükseltti ve aynı mağaza satışları için tahminleri aştı. Ek teşvikler, giyim ve elektronik cihazlara olan talebi artırdı.

Home Depot (NYSE:HD) %2,1 kazandı. ABD ev dekorasyonu perakendecisi, aynı mağaza satış tahminlerini aştı. Aşılamalar sayesinde müşterilerin para harcayacağı daha geleneksel mekanlar açılmış olsa da ürünlerine yönelik güçlü talep görüldü.

Macy’s (NYSE:M) %6,5 artış gösterdi. Şirket yıllık satış ve kazanç tahminlerini yükseltti. Aşılanan müşteriler, bastırılmış taleple mağazalara tekrar döndü.

Tesla (NASDAQ:TSLA) %1,2 geriledi. “Big Short (Büyük Kısa Pozisyon)” yatırımcısı Michael Burry tarafından yönetilen aile ofisi, yarım milyardan fazla değere sahip elektrikli otomobil üreticisine karşı kısa pozisyon açıkladı.

IBM (NYSE:IBM) %0,1 kaybetti. Hizmet aralığını genişletecek ve hibrit bulut ve yapay zeka stratejisini destekleyecek bir anlaşma ile Salesforce’un (NYSE:CRM) danışmanlık ortağı Waeg’i alacağını söyledi.

Twilio (NYSE:TWLO) %1,5 kazanç elde etti. İletişim yazılım şirketinin, nakit ve hisse senedi olarak yaklaşık 850 milyon dolar karşılığında Zipwhip’i alacağı raporlandı.

Eastman Kodak (NYSE:KODK) %0,7 geriledi. Reuters raporuna göre New York başsavcılığı, şirkete ve üst düzey yöneticisine karşı içeriden bilgi ticareti davası hazırladı.

Fisker (NYSE:FSR) %1,5 artış gösterdi. İlk çeyrekte zarar paylaşmasına rağmen elektrikli otomobil üreticisi, araştırma ve geliştirme temposunu artırmayı düşünerek tüm yıl harcama görünümünü yükseltti.

Aon (NYSE:AON) %1,5 kazandı. Bir düzenleyici dosyası, Warren Buffett’ın Berkshire Hathaway’inin (NYSE:BRKa) İngiltere merkezli profesyonel hizmet şirketinde pay aldığını ortaya çıkardı.

Baidu (NASDAQ:BIDU) %3,2 arttı. Çinli teknoloji şirketi, çeyreklik gelirinde %25 artış raporladı.

Stellantis (NYSE:STLA) %0,9 değer kazandı. Otomobil üreticisi, iPhone’un montajcısı Foxconn ile araç içi ve bağlantılı araç teknolojileri sunacağı ortak bir girişim duyurdu.

BP (NYSE:BP) ADR %1,3 yükseldi. Barclays (LON:BARC), şirket daha yeşil enerjiye yönelse bile petrol fiyatlarındaki artışın hisse senedini artırması gerektiğini söyleyerek petrol devini en çok tercih ettiklerinden biri olarak nitelendirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz