Investing.com – Borsa İstanbul, bugün sabah seansında 1.791,78 puana ulaşarak rekor tazelemeye devam etti. Borsadaki yükseliş 7 Ekim’den bu yana yükseliş trendi hız kesmeden devam ediyor. Öğle arasından sonraki işlemlerde zirve sonrası, BIST 100 endeksinin yüzde 1,5 oranında yükselişle 1.782 puanda devam ettiği görülüyor. Borsa İstanbul’da rekor seviyeler devam ederken halka arzlar da aynı hızda devam ediyor.

Mia Teknoloji hisseleri Borsa İstanbul’da işlemlere başladı

Son gerçekleşen halka arzlardan Mia Teknoloji A.Ş.’nin hisse senetleri, dün itibarıyla Borsa İstanbul’da işlem başladı. 17,38 TL’den işlemlere başlayan MIATK hisseleri, bugün tavan fiyatı olan 19,11 TL’den devam ediyor ve yüzde 10’a yakın bir yükselişe sahip.

Mia Teknoloji A.Ş.’nin halka arz sürecinde hisse başına talep toplama fiyatı 15,8 TL idi. Halka arza katılan yatırımcı sayısı 196.391 olarak duyurulurken Mia Teknoloji halka arzına yoğun bir ilgi gözlemlenmişti. Buna göre halka arz büyüklüğünün 2,5 katı kadar olan 31.800.000 adetlik talep toplanmış oldu.

Konya Kağıt ve Mobitel İletişim’in borsada işlemlere başlama tarihleri belli oldu

Diğer halka arzı tamamlanan şirketler arasında Konya Kağıt San. ve Tic. A.Ş. ve Mobiltel İletişim Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş. vardı. Bu iki şirket, 18-19 Kasım tarihleri arasında halka arz süreçlerini tamamladılar. Bugün ise Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan duyuruda iki şirketinde borsada işlem görmeye başlayacakları tarih açıklandı. 

Yapılan duyuruya göre Mobiltel İletişim Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş. (MOBTL) hisseleri 25 Kasım 2021 tarihinde Borsa İstanbul’da işlem göremeye başlayacak. 26 Kasım 2021 tarihinde ise Borsa İstanbul’da gong Konya Kağıt San. ve Tic. A.Ş. (KONKA) hisse senetleri çalacak.

Halka arzda sıradaki şirket Pc İletişim ve Medya Hizmetleri

Borsa İstanbul’da yarın ise yeni bir halka arz başlayacak. Geçtiğimiz günlerde halka arz için onay alan Pc İletişim ve Medya Hizmetleri San. Tic. A.Ş. (PCILT), 24-25 Kasım 2021 tarihleri arasında halka arz sürecini gerçekleştirecek. 

Kasım ayının sekizinci halka arzı olacak PC iletişim halka arzı, 9,5 TL ile sabit fiyat yöntemine göre gerçekleşecek. KAP’a yapılan duyuruda 11.490.659 TL nominal değerli payların satışa konu olacağı açıklandı. Buna göre halka arz edilecek payların sermaye oranı ise yüzde 25,53 olarak belirlendi.  

Yazar: Günay Caymaz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz