Yüksek enflasyon Türkiye’deki yatırımcıları kripto paralara yöneltiyor

Kripto para piyasasının tanınmış analisti Michael van de Poppe, Türkiye’deki enflasyon ve kripto topluluğu hakkında yorumlarda bulundu.

Analist, bugün Twitter üzerinden paylaştığı bildirisinde, Türkiye’deki kripto para topluluğunun büyük olmasının ardında enflasyonun olduğunu ileri sürdü.

“Enflasyonları inanılmaz derecede yüksek.” yorumunu yapan analist, şöyle dedi:

Türkiye enflasyonda Arjantin’i geride bıraktı

TÜİK, enflasyonun Mart’ta yüzde 5,46 artarken yıllık bazda yüzde 61,14 düzeyinde olduğunu açıkladı. Dünyada en yüksek enflasyona sahip 10 ülke ortasında Türkiye, Surinam’ın akabinde yedinci sırada yer alıyor.

Yüzde 61,5 oranında enflasyon ile yaşayan Surinam halkını Türkiye yüzde 61,14 ile takip ederken uzun yıllardır hayat pahalılığı ile gayret eden Arjantin ise yüzde 52,3 ile sekizinci ülke pozisyonunda.

Türkiye’de enflasyonu hesaplayan bağımsız bir araştırma kümesi olan Enflasyon Araştırma Kümesi (ENAG) ise yıllık enflasyonu yüzde 142,63 olarak duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, global dijital hukuk nizamı oluşturulması için geçtiğimiz günlerde davette bulundu. Metaverse üzere alanların gelecek kuşakların hayatında ayrılmaz bir kesim olacağını belirten Erdoğan, “Ülkelerin yöneticileri olarak, bizlere düşen vazife kendi insanlarımızı, bilhassa de kendi gençlerimizi bu kaçınılmaz geleceğe en hakikat, en inançlı, en güçlü, en donanımlı formda hazırlamaktır.” diye belirtti.

Bu makale birinci olarak ilkbitcoin’de yayımlanmıştır

Previous Article

Borsa İstanbul haftanın birinci gününde nasıl hareket etti?

Next Article

Borsa İstanbul haftanın birinci gününde nasıl hareket etti?

You might be interested in …