Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – BlackBerry (NYSE:BB) Perşembe günü %8 yükseldi. IoT (nesnelerin interneti) çözümlerine olan talep, ikinci çeyrek gelirinin beklentileri aşmasına yardımcı oldu.

IoT birimi yaklaşık üçte bir oranında büyürken siber güvenlik çözümleri işi ise segment gelirinin geçen yılki seviyede olması ile direnç gösterdi.

Şirketler, hükümetler ve bireyler ofisten çalışma ile evden çalışma arasında bir denge kurmaya çalışırken bulut tabanlı hizmet ve cihaz sunan şirketler pandeminin en çok kazananlarından oldu. Taraflar sistemlerini bilgisayar korsanlarına karşı güçlendirmeye çalıştıkça siber güvenlik çözümlerine olan talep patladı.

Yazılım ve hizmet işindeki güçlenme, otomobil üreticilerinin QNX yazılımına olan talebindeki durgunluğun aşılmasına yardımcı oldu. Çip kıtlığından dolayı otomobil endüstrisi üretimi azaltmak zorunda kaldı.

Şirket, otomobil üretimindeki düşüşün, önümüzdeki iki çeyrekte şirkete yan etkilerinin olmaya devam edeceği konusunda uyurdu.

İkinci çeyrek geliri, 31 Ağustos ile biten çeyrek için bir yıl önce elde ettiği 259 milyon dolara göre 175 milyon dolara düştü. Yüksek masraflar nedeniyle hisse başına zararı altı kat arttı ancak yine de beklentilerin üstünde oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz