Borsa İstanbul yeni güne nasıl başladı?

Investing.com – Borsa İstanbul, dün de üst istikametli eğilimini devam ettirdi. BIST 100 endeksi, günü 2.326 puandan kapattı.

Borsa İstanbul güne hafif yükselişle başladı.

BIST 100 endeksi, güne 3,74 puan artışla 2.330 puandan başladı. Sabah seansının birinci saatinde devam eden alıcı seyirle endeks, 2.345 puan düzeyine kadar yükseldi. 

Kimyasal, petrol ve plastik, telekomünikasyon ve gayrimenkul yatırımları, yüzde 1’in üzerinde artışla gün başlangıcında en çok kıymetlenen kesimler oldu. Spor ve inşaat endeksine dahil pay senetleri ortalamada güne ekside başlayan küme oldular. Spor endeksi, sabah seansında yüzde 1,22 düşüşle devam ederken inşaat endeksinde gerileme yüzde 1’e yakındı.

Güne yükselişle başlayan pay senetleri

Borsa İstanbul’da sabah seansının birinci saatinde Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. (DOAS (IS:DOAS)), Armada Bilgisayar (IS:ARMDA) Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ARMDA) ve Ulusoy Elektrik İmalat Taahhüt ve Ticaret A.Ş. (ULUSE) tavan fiyatına yakın süreç görerek en çok kazandıran birinci 3 pay senedi oldu. 

Güne paha kaybıyla başlayan pay senetlerinin başında şu an taban fiyattan süreç gören SAN-EL Mühendislik Elektrik Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SANEL) ve Serve Kırtasiye Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SERVE) var. 

Muharrir: Günay Caymaz

Previous Article

Fed’in agresif adım atacağı beklentileri doları artırırken euro düşüş yaşadı

Next Article

Forbes, kripto para milyarderleri listesini yayımladı

You might be interested in …