Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com — Çinli özel ders şirketlerinin New York’ta işlem gören hisseleri, anavatandaki düzenleyici ortamın daha da sertleşeceği korkuları üzerine art arda ikinci seansta da kaybını artıracak gibi görünüyor.

TAL Education (NYSE:TAL), New Oriental Education & Technology (NYSE:EDU) ve Gaotu Techedu (NYSE:GOTU) hisseleri %4,2, %2,6 ve %4,6 düşüş yaşadı. Bir gün öncesinde ise iki basamaklı kayıplar yaşanmıştı.

Çarşamba günkü bir Reuters raporu hem öğrenciler üzerindeki baskıyı azaltmayı hem de aile yaşam maliyetlerini düşürerek ülkedeki doğum oranını artırmayı amaçlayan yeni kuralların, önümüzdeki hafta duyurulabileceğini ve gelecek ay yürürlüğe girebileceğini söyledi.

Reuters raporuna göre dönem boyunca hafta sonları çevrimiçi ve çevrimdışı dersleri yasaklama planlarına ek olarak deneme amaçlı tatil yasağı, özel ders şirketlerinin yıllık gelirlerini %70-80 azaltabilir.

Bu yasak, Pekin, Şanghay ve diğer büyük şehirlerde yaz ve kış tatillerinde hem çevrimiçi hem de çevrimdışı derslerin yasaklanması anlamına geliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz