Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Hisse senetleri değer kaybetse de yine de rekor seviyelerde işlem görmeye devam etti. S&P 500 endeksi art arda yedinci ayı da kazançla bitirme yoluna girdi.

S&P Ağustos ayında %3 artışa 2018’den beri en uzun kazanç zincirine sahip olmuş olacak.

Yatırımcılar salgın ve para politikasının gidişatı ile ilgili temkinli olmaya devam etse bile güçlü bir ekonomi ve son dönem için güçlü kurumsal kazançlar, ABD hisse senedi piyasalarını destekledi.

Cuma günü yayınlanacak olan Ağustos ayı istihdam raporu, Fed’in Eylül toplantısına zemini hazırlayabilir.

Delta varyantından dolayı artan koronavirüs vakalarının, ekonomideki toparlanmayı engelleyebileceğine dair endişeler yüzünden ABD tüketici güveni Ağustos ayında altı ayın düşük seviyelerine geriledi.

Salı günü yayınlanan Conference Board anketi, tüketicilerin işgücü piyasasıyla ilgili daha az iyimser olduğunu ve ev, araç veya ev eşyası satın almaya daha az meyilli olduğunu gösterdi. Durum böyle olursa art arda iki çeyrek boyunca büyük bir büyüme yaşamış olan tüketici harcaması, bu çeyrekte yavaşlayacak.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Brown Forman kazanç raporu

Jack Daniels viski ve Finlandia votka üreticisi Brown Forman (NYSE:BFb), Investing.com tarafından takip edilen analistlere göre ilk çeyrekte 830,12 milyon dolar gelir üzerine hisse başına 39 sent kazanç paylaşabilir.

2. Campbell Soup kazanç raporu

Campbell Soup Company (NYSE:CPB) için beklentiler, dördüncü çeyrek için 1,81 milyar dolar gelir ile hisse başına 47 sent kazanç yönünde.

3. ADP raporu

Çarşamba günü yayınlanacak olan ADP raporunun, Ağustos ayında özel şirketlerdeki iş olanaklarında Temmuz ayında görülen zayıf artışlara göre artış yaşandığını göstermesi bekleniyor.

İşverenler ay bazında 613.000 iş ekledi. Bu, aynı zamanda Şubat ayından beri görülen en ufak artışın yaşandığı Temmuz ayındaki 330.000 iş olanağına göre artış demek. Rapor TSİ 15.15’te yayınlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz