Yazar: Christiana Sciaudone

Investing.com – Teknoloji hisseleri sayesinde piyasalar toparlandı.

Çarşamba günü Fed’in, Nisan ayının zayıf iş rakamları ile karşısında tahvil alımlarını azaltmayı düşünmeye başlayacağına dair göstergeler ile oyun tam gaz devam ediyor. İş rakamları, pandemide en düşük seviyeye gelen işsizlik rakamlarının tam aksini gösterdi.

Hazine Bakanlığı 10.000 dolar veya daha fazla değere sahip transferleri, Vergi Dairesi’ne bildirme zorunluluğunu söyledikten sonra Bitcoin kazancı azaldı. Haberiniz var mı, genel kripto pazarında dün milyarlarca dolar uçtu ve BTC 30.261 dolara kadar geriledi. O zamandan sonra ise 40.340 dolara yükseldi.

Bugün konut satışları, kazanç raporları ve Washington, D.C.’de ufak bir diplomasi trafiği var.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Konut satışları

Nisan ayı var olan konut satışları, bahar satış dönemi başlarken hafif bir gelişme gösterebilir ancak envanter eksikliği rakamları düşük ve fiyatları yüksek tutmaya devam edecek. Aylık tahmin %0,7 artışla 6,05 milyona ulaşması yönünde. Rakamlar TSİ 17.00’da açıklanacak.

2. Deere raporu

Cuma günü rapor sunacak olanlardan biri Deere (NYSE:DE). Canlanan zirai piyasalar, tarım ekipman üreticisi için güçlü sonuçlar konusunda yardımcı olmuş olmalı. Düzenlenmiş hisse başına kazanç tahmini 4,47 dolar ve gelir tahmini ise 10,3 milyar dolar.

3. Ufak bir Cuma diplomasisi

Başkan Joe Biden Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon Jae-in ile görüşecek. Jae-in, Biden göreve geldiğinden beri görüşecek olan ikinci dünya lideri. Ticaret ve aşı paylaşımı dışında Kuzey Kore’nin nükleer hedeflerinin de tartışılacak gündemlerde üst sıralarda yer almasını bekleyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz