Yazar: Liz Moyer

Investing.com – Enerji sektöründeki zayıflık, seyahatle ilişkili olanlardaki artışı nötrlerken borsalar çoğunlukla risksiz hareketler içindeydi. ABD, yetişkinler için %50 aşılama oranına ulaşmaya hazır.

Aşılama eğilimleri ve yurtiçi yeni Covid-19 vakalarındaki düşüş, havayolu, seyahat gemisi operatörleri ve diğer boş zaman hisseleri gibi pazarın her köşesini canlandırıyor. ABD’deki halk sağlığı kısıtlamaları kaldırılarak bir yıl içinde ilk kez insanlar dışarı çıkmaya teşvik ediliyor.

American Airlines Group (NASDAQ:AAL) ve United Airlines Holdings Inc (NASDAQ:UAL), iş seyahati talebinin önceki tahminlere göre daha hızlı bir dönüş yapmasını beklediğini söyleyerek hisselerini canlandırdı.

Ancak ekonomide tüketici güveni, nisan ayında rekor seviyelere çıktıktan sonra beklentilerin altında kaldı.

Teknoloji haberlerinde Amazon (NASDAQ:AMZN).com, e-ticaret devini üçüncü taraf satıcılarını içeren rekabete aykırı fiyatlandırma uygulamalarıyla suçlayan Columbia Bölgesi Başsavcısı tarafından açılan bir davayla karşı karşıya.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Perakende kazançlar gelmeye devam ediyor

Çarşamba günü perakende kazanç raporlarında Investing.com tarafından takip edilen analistler, Dick’s Sporting Goods Inc (NYSE:DKS) raporunda 2,21 milyar dolar gelire karşılık hisse başına 1,16 dolar kazanç görmeyi bekliyor. American Eagle Outfitters Inc (NYSE:AEO) için ise beklentiler, 1 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 47 sent  kazanç (EPS) olduğu yönünde.

2. Teknoloji kazançları da yolda

Çarşamba günü bazı teknoloji isimlerinin raporları olacak. Analistler Workday Inc (NASDAQ:WDAY) için 1,16 milyar dolar gelire karşılık 73 sent EPS; Snowflake Inc (NYSE:SNOW) için 212,9 milyon dolar gelire karşılık 16 sent zarar ve NVIDIA Corporation (NASDAQ:NVDA) için 5,39 milyar dolar gelir üzerine 3,28 dolar EPS bekliyor.

3. Bu haftanın konut verileri

Geçen hafta için mortgage başvuruları TSİ 14.00’da paylaşılacak. Salı günü yayınlanan konut fiyatları raporu, majör 20 piyasa için önceki yıla göre %13,3 artış ile mart ayında beklenenden daha hızlı yükseldiğini gösterdi. Şubat ayında bu oran, önceki yıla göre %12 idi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz