Para transferlerinde kripto para birimi kullanımını popüler hale getiren Ripple, sınır ötesi havale hizmetlerini yenilemek isteyen geleneksel kurumlar için bilinen bir ortak haline geldi. Bu vizyonu daha da ileriye taşıyan Ripple, Japonya’nın, Filipinler’e havale ödemelerini gerçekleştirmesi için Japon SBI Remit Co. Ltd ile yeni bir ortaklık kurulduğunu duyurdu.

Ripple’ın en son ortaklığı, müşterilerine daha ucuz bir havale seçeneği sunmak için mobil ödeme hizmeti Coins.ph ve dijital varlık değişim platformu SBI VC Trade ile birlikte yapıldı. Böylece, ön fonlama maliyetlerini ortadan kaldırmak için XRP kullanılması mümkün olacak.

Resmi açıklamaya göre, Japonya’nın ilk İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmet uygulaması, Ripple’ın kripto para etkin hizmetlerin benimsenmesini sağlamasına yardımcı oluyor. SBI Remit’in temsilci direktörü Nobuo Ando konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

Ripple Asya pazarındaki etkinliğini sürdürüyor

Bu duyuru, işlemlerin yıldan yıla %130 arttığını görmeye devam ederken, Ripple’ın Asya-Pasifik (APAC) pazarlarına yönelik hizmetlerini genişletme niyetiyle aynı doğrultuda devam ediyor. Yakın tarihli bir rapora göre, Ripple’ın XRP satışlarının, ODL hizmetine olan artan talep nedeniyle ilk çeyrekte %97 arttığını gösteriyor.

Bilindiği üzere Ripple menkul kıymetler davasına karşı SEC yetkilileriyle oldukça sıkıntılı dönemler geçirdi ancak buna rağmen, Ripple yetkilisi Brad Garlinghouse, şirketin APAC bölgesinde herhangi bir aksilik yaşamadığını dile getiriyor.

Bu makale ilk olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz