Musk’ın idare konseyine girmesi ile Twitter tekrar yükseldi

Müellif – Dhirendra Tripathi

Investing.com — Twitter (NYSE:TWTR) payları, Elon Musk’ın şirketin idare konseyine girdiği haberleri sayesinde Salı günü tekrar yükseldi.

Tesla (NASDAQ:TSLA) CEO’sunun Twitter’da %9,2 oranında pay aldığının açıklanması ile toplumsal medya şirketinin payları Pazartesi gününü %27 civarı artışla kapattı. Bugün de piyasa öncesinde %7 yükseldi.

Twitter CEO’su Parag Agrawal, “@elonmusk’ı idare konseyimize aldığımızı paylaşmaktan heyecan duyuyorum! Geçtiğimiz haftalarda Elon ile yaptığımız görüşmeler sayesinde konseyimize büyük paha katacağı netleşti.” diye tweet attı.

“O, platformumuza hem tutkuyla inanan hem de çarpıcı tenkitler yönelten birisi ki uzun vadede daha da güçlenmek için @Twitter’da tam da gereksinimimiz olan şey bu. Beğenilen geldin Elon!”

Musk’ın Twitter’da 80,4 milyondan fazla takipçisi var ve sık sık, günlük olarak tweet atar; platformu pay fiyatlarını etkileyebilecek duyurular yapmak, anket oluşturmak ve Tesla kullanıcılarının şikayetlerini dinlemek için kullanıyor.

Musk en son Twitter’ı eleştirerek söz özgürlüğü unsurlarına uymadığını argüman etmişti.

Bugünkü bir anketinde Twitter ismini vermeyerek takipçilerine şu soruyu sordu: “Düzenleme butonu ister misiniz?” 11 saat evvel açılan ankette şu ana kadar 3 milyondan fazla oy kullananların %73’ten fazlası “evet” dedi.

Previous Article

ABD’de dış ticaret rekor açık verdi

Next Article

Carnival, geçen hafta tarihindeki en yüksek rezervasyonu aldığını bildirdi

You might be interested in …