Yazar – Peter Nurse 

Investing.com

  • Facebook (NASDAQ:FB) %1,2 artış yaşadı. Sosyal medya devinin, 6 saat ile tarihinde yaşanan en uzun süreli kesintinin ardından bir önceki seansta yaklaşık %5 düşüş yaşadı. Şirket, Frances Haugen’in Kongre’de yapacağı açıklamaları bekliyor.
  • PepsiCo (NASDAQ:PEP) %1 kazandı. Covid-19’dan dolayı alınan sosyal mesafelenme tedbirleri gevşedikçe tiyatro ve restoran gibi kamusal mekanlardaki açılışların desteği ile içecek devi, tüm yıl gelir tahminini yükseltti.
  • Tesla (NASDAQ:TSLA), Pazartesi günü teknoloji sektöründe yaşanan büyük kayıpların ardından %0,7 artış gösterdi. Elektrikli araç üreticisinin, ırka dayalı bir sömürü davasında 130 milyondan fazla tazminat ödemesine karar verildi.
  • Johnson & Johnson (NYSE:JNJ) %0,5 değer kazandı. İlaç üreticisi, 18 yaş üstü kişilerde Covid-19 aşısının takviyesi için acil durum kullanım onayına başvurdu.
  • Columbia Sportswear (NASDAQ:COLM) %1,7 düşüş gösterdi. Bank of America (NYSE:BAC), Vietnam’daki fabrikaların kapatılması da dahil Asya’daki tedarik zinciri sorunlarına işaret ederek şirketin yatırım derecesini ‘satın al’ düzeyinden ‘nötr’ düzeyine çekti.
  • SunPower (NASDAQ:SPWR) %1,7 artış gösterdi. Şirket, ticari ve endüstriyel birimini satmayı düşünürken hızla büyüyen konut piyasasına odaklanmak için rakibi Blue Raven’ı (NASDAQ:RAVN) satın almayı hedefleyerek yeniden yapılandırma planladığını duyurdu.
  • Lordstown Motors (NASDAQ:RIDE) %9,4 kayıp yaşadı. Morgan Stanley (NYSE:MS), şirketin fiyat hedefini sekiz dolardan iki dolara çekerek derecesini ‘eşit ağırlık’tan ‘zayıf’ derecesine düşürdü. Banka, elektrikli araç üreticisinin Ohio fabrikası için aldığı satış fiyatıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz