Shiba Inu topluluğu, takımın yapacağı büyük duyuruya odaklandı

Investing.com – Şaka temalı kripto varlıklar arasında popülerliğini hızla artıran ve Dogecoin’in en büyük rakibi haline gelen Shiba Inu için bugün önemli bir duyuru yapılması bekleniyor.

Shiba Inu için geliştirici ekip, son zamanlarda ipuçları ve tanıtımlarla topluluğa bazı olumlu gelişmeler için sinyaller veriyordu, ancak henüz büyük haber açıklanmadı. Gelişmenin detayı hakkında henüz net bir bilgi olmasa da konuyla ilgili çeşitli söylentiler var. Shiba Inu için olumlu haber beklentileri eşliğinde kripto varlığın fiyatında da yukarı yönlü bir eğilim söz konusu.

SHIB tokeni, genel piyasa eğilimiyle birlikte Mart ayında görülen dip fiyat seviyesi 0,00002150 dolardan bu hafta başında 0,00002966 dolara kadar yüzde 38 oranında değer artışı gördü. Haftanın zirve seviyesinden bir miktar düzeltme gören Shiba fiyatı, şu an yükseliş eğilimini korurken 0,000027 dolar seviyesinde el değiştiriyor.

Shiba Inu ile ilgili önemli gelişmeler

Shiba Inu ile ilgili son gelişmelerde Kanada Vancouver merkezli bir kripto para borsası Netcoins platformunda listelenmesi yer aldı. Netcoins, Kanadalıların farklı türde kripto para birimlerinin alınıp satılması ve tutulmasına olanak tanıyor. Bunun yanında, platformun en büyük özelliği Kanada’da tamamen düzenlenmiş ilk halka açık kripto ticaret platformu olması.

Bu gelişmenin yanında moda tasarımcısı John Richmond, Mart ayının ortasında online mağaza için SHIB ve LEASH yakım programını duyurdu. Küresel çapta bir moda markasının Shiba Inu’ya olan ilgisi, topluluk arasında önemli bir gelişme olarak değerlendirildi.

Bunun yanında Shiba Inu, geçtiğimiz günlerde İtalyan restoran zincirleri Welly’s ve Sorbillo’da bir ödeme seçeneği olarak eklendi.

SHIB tokeninin kullanım durumuna yönelik bu gelişmelerinin yanında Ethereum balinalarının da Shiba Inu tokenine olan ilgisi gündemden düşmüyor. Son Blockchain verileri geçen hafta 5 milyon dolar değerinde SHIB tokeninin alındığını gösteriyor.

Intotheblock verileri ise büyük yatırımcıların son 24 saatte Shiba Inu işlem aktivitelerini yüzde 350 oranında artırdığını gösteriyor. 30 Mart duyurusuna bağlanan bu aktivite artışı sonucu dünden bu yana en büyük 3 Ethereum balinasının toplamda 4 işlemde 16,72 milyon dolar değerinde 622 milyar SHIB tokeni aldığı kaydedildi.

Sosyal medya gönderileri ise 30 Mart duyurusu hakkında bazı ipuçları içeriyor. Yapılacak olan duyurunun ise kullanıcıların birbirleriyle etkileşime girebileceği Shiba Inu Metaverse ile ilgili harita ve sanal arazi satışına yönelik detayların açıklanması şeklinde olacağı düşünülüyor.

Diğer söylentiler ise sanal arazi satışlarının popüler NFT platformu OpenSea ile entegre olarak gerçekleştirilebileceği yönünde.

Yazar: Günay Caymaz

Previous Article

Avrupa borsaları, barış görüşmelerinden kaynaklı temkinlilik ortamında düşüşle açılıyor

Next Article

Almanya, Rusya’dan gelen arzın kesileceği dehşetiyle acil durum planlarını faaliyete geçirdi

You might be interested in …