Sermaye Piyasası Kurulu, Ekim ayının son haftasında İhlas Haber Ajansı (İHAAS) ve Ulusal Faktoring A.Ş (ULUFA) halka arzlarına onay verdiğini duyurdu. İhlas Haber Ajansı halka arzı eşit dağıtım yöntemi ile 4,60 TL sabit fiyat ile yapılacağı duyurulurken, Ulusal Faktoring A.Ş halka arzı ise, 2,49 TL sabit fiyat ve eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleşecek.

Ulusal Faktoring halka arzı

Ulusal Faktoring (ULUFA) halka arzında, 33.500.000 TL nominal değerli paylar satışa sunulurken, mevcut ortaklardan PineBridge Eurasia Financial Investments S.a.r.l’ye ait 7.500.000 TL nominal değerli (C) grubu payların satışı gerçekleştirilecek.

Fazla talep gelmesi halinde PineBridge Eurasia Financial Investments S.a.r.l’ye ait 7.500.000 TL nominal değerli (C) grubu payların ek satışı gerçekleştirilebilecektir. 1 TL nominal değerli paylar 2,49 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak.

İhlas Haber Ajansı halka arzı

İhlas Haber Ajansı (İHAAS) halka arzında, 18.700.000 TL nominal değerli paylar, taslak izahnameye göre borsada satış – sabit fiyatla talep toplama ve satış yöntemi ile 4,60 TL sabit fiyat ile halka arz edilecek.

Halka arza katılmak isteyen tüm yatırımcılar, belirlenecek olan satış tarihleri arasında, Borsa İstanbul’da işlem yapmaya yetkili Borsa Üyesi yetkili kuruluşlardan birine başvurmaları yeterli olacak.

Borsa İstanbul’da gerçekleşecek halka arzda, yatırımcılar emirleri birincil piyasa işlem saatleri içerisinde iletebilecek. Birincil piyasa işlem saatleri 10:30 -13:00 arasındadır.

Şirket Tarafından Verilen Taahhütler Şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 180 gün süreyle;

Herhangi bir bedelli sermaye artırımı yapılmamasına ve dolaşımdaki pay miktarının iç kaynaklardan yapılacak sermaye artırımları haricinde artırılmamasına,

Bu süre boyunca yeni bir satış veya halka arz yapılmasına ya da dolaşımdaki pay miktarının artırılması neticesini doğuracak herhangi başka bir karar alınmamasına,

Bu süre boyunca yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair ya da dolaşımdaki pay miktarının artması neticesini doğuracak herhangi başka bir açıklamada bulunulmamasına ve bu alınan kararlar doğrultusunda gerekli taahhütlerin verilmesine oy birliği ile karar vermiştir.

Ortaklar Tarafından Verilen Taahhütler İhraççının sermayesinde %10 ve üzeri pay sahibi olan ortak ile pay sahipliği oranına bakılmaksızın yönetim kontrolünü elinde bulunduran ortaklar İhlas Yayın Holding A.Ş ve İhlas Gazetecilik A.Ş tarafından, sahip olduğu payları, ortaklık paylarının Borsa’da işlem görmeye başlamasından itibaren 1 yıl boyunca hiçbir şekilde Borsa’da satmayacak. Borsa dışında yapılacak satışlarda satışa konu payların da bu sınırlamaya tabi olacağını alıcılara bildireceğini ve izahnamenin KAP’ta ilan edildiği tarihten itibaren bir yıl süre ile hiçbir şekilde borsada satamayacak. Bu payların borsada satılması sonucunu doğuracak hiçbir işlemde bulunamayacak. Borsa dışında yapılacak satışlarda satışa konu payların da bu sınırlamaya tabi olacağını alıcılara bildirecektir.

Bu makale ilk olarak halkaarz.net üzerinde yayımlanmıştır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz