Tuzla Belediye Lideri Şadi Yazıcı, dün açılan ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metrosu ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’na reaksiyon gösterdi.

Başkan Yazıcı, mevcut İBB idaresi tarafından yapılmayan Tuzla Metrosunu hatırlatarak, “Tuzla Metrosu hangi tarihte açılacak? Net tarih nedir? Beni geçin, vatandaş soruyor?” tabirlerini kullandı. Lider Yazıcı, ayrıyeten, “Metromuzu hiç etmeye meyilleri var. Fakat müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

4 istasyondan oluşan ve 7,4 kilometre uzunluğa sahip olan Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro çizgisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı merasimle hizmete açıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından tamamlanan proje, Sabiha Gökçen Havalimanı ile Kadıköy’ü birbirine bağladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu da açılışı yapılan metro çizgisi ile ilgili, metronun maliyetinin İBB tarafından karşılandığını tez etti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından finanse edilerek tamamlanan metro çizgisi ile ilgili Ekrem İmamoğlu’na, Tuzla Belediye Lideri Şadi Yazıcı’dan reaksiyon geldi.

Başkan Yazıcı, mevcut İBB idaresi tarafından tamamlanamayan Tuzla Metrosunu hatırlatarak, “Sayın Lider tweetinizi anlamakta zorlandık. Sizden daha net bir tweet bekleriz. Mesela Tuzla Metrosu hangi tarihte açılacak? Net tarih nedir? Beni geçin, vatandaş soruyor?” sözlerini kullandı.

“Metromuzu hiç etmeye meyilleri var”

Ayrıca Pendik Belediye Lideri Ahmet Cin’in Ekrem İmamoğlu’na cevaben yaptığı açıklamada “Umarım İBB’nin kaynaklarıyla da Pendik-Tuzla metrosunu yaparsınız.” sorusuna yanıt veren Yazıcı, “Pendik – Tuzla metrosu dediniz, içim cız etti. Metromuzu hiç etmeye meyilleri var. Lakin müsaade etmeyeceğiz.” dedi

Bu makale birinci olarak Hibya Haber Ajansı üzerinde yayımlanmıştır