Yazar – Dhirendra Tripathi

Investing.com – Zynga (NASDAQ:ZNGA) Salı günü %7 civarı artış yaşadı. Mobil oyun talebindeki patlama, Farmville’in yaratıcısının yıllık hedefini yükseltmesini sağladı.

Üçüncü çeyrek net kayıtları %6 artışla 668 milyon dolara yükseldi ve bu, bugüne kadarki en iyi yıllık ciro performansını sağladı ve tarihindeki en büyük mobil kitlesini sundu. Oyun ekosisteminin salgın kaynaklı taleple gelişmeye devam etmesi sayesinde geliri %40 üzerinde artarak 705 milyon dolara ulaştı.

Şirket, geçen hafta piyasaya çıkan ‘FarmVille 3’ü, muhteşem bir başlangıç yaptığını söyledi. Şirketin ilk çapraz platform oyunu ‘Star Wars: Hunters’, gelecek hafta piyasaya girecek. Şirket ayrıca pazarını büyütmek ve dijital reklamcılık sektöründe güç kazanmak için yeni nesil mobil reklam platformu üzerinde çalışıyor. Tüm bunlar, daha önce verdiği 2,72 milyar dolarlık tahmine göre yıllık gelir hedefinin 2,78 milyara çıkarmasına imkan sağladı.

Bunlara rağmen şirket, yoğun AR&GE çalışmaları sonrasında üçüncü çeyrekte zarar paylaştığını söyledi.

Hisse senedini destekleyen diğer gelişme, Zynga’nın gelişmekte olan medya ajansı D20’nin kurucusu Matt Wolf’u, Blockchain oyun biriminin başkan yardımcısı olarak işe alması oldu. Wolf, takas edilemeyen token ve blockchain teknolojisini Zynga’nın mevcut portföyüne entegre etmeye odaklanacak.

Şirket ayrıca müzik ve dans mücadelesi oyunu Disco (OTC:DSCSY) Loco 3D’yi kendi platformunda sunması için TikTok ile anlaşma yaptığını duyurdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz