Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ihtiyaç sahibi hanelere bu ay toplam 4,1 milyar TL ödeme yapacaklarını bildirdi.

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında bugüne kadar hanelere toplam 56,3 milyar TL destek sağlandı. Bu kapsamda, düzenli sosyal yardımlardan yararlanan hanelerin yanı sıra herhangi bir dezavantajı olmaması nedeniyle düzenli sosyal yardım alamayan haneler de yalnızca gelir kriteri üzerinden programa dahil edildi.

Bakan Göktaş, “Sosyal refah paylaşımını önde tutan bakış açısıyla, arz odaklı güçlü sosyal yardım sistemini kararlı ve etkin bir şekilde yürütüyoruz. Büyüyen ve gelişen ülkemizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz.” dedi.

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanelere her ay düzenli destek sağlanıyor. Bu kapsamda, ihtiyaç sahibi hanelere bu ay toplam 4,1 milyar TL ödeme yapılacak.

Bakan Göktaş, destekten yararlanan hanelere çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için ilave olarak aylık Çocuk Desteği ile birlikte Elektrik Tüketim Desteği de sağladıklarını bildirdi.